پارتیشن چیست

پارتیشن اداری چیست

پارتیشن اداری چیست ؟ | واژه پارتیشن cubicle از واژه لاتین cubiculum  برگرفته شده که برای اتاق خواب استفاده می شده و اولین بار در اوایل قرن ۱۵ در زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گرفته است. در نهایت این کلمه برای اتاق های کوچک از تمام انواع آن، فضاهای مطالعه با جدا کننده هایی که به سقف نمی رسید، و یا کابین های کوچک به کار گرفته شد.

 

میز های کابین دار، کابین بندی، کابین های اداری و یا پارتیشن ها، نوعی از فضای کاری نیمه محصور هستند که از فضای کاری کنار خود به وسیله پارتیشن که معمولا ارتفاع ۱٫۵ – ۱٫۸ متر (۵ – ۶ فوت) است، جدا شده است. پارتیشن بندی با این هدف انجام می گیرد که کارمندان را از صداهای اضافی و مناظر اطراف یک فضای کاری باز که ممکن است تمرکز آن ها را بر هم بزند، جدا و ایزوله کند. پارتیشن ها از عناصر متفاوتی نظیر سطوح کار، کشو، کمد هایی در بالای سر، قفسه بندی و … که بسته به نیاز کاربر تعبیه می شود، تشکیل می گردند. معمولا نصب و راه اندازی پارتیشن توسط افراد حرفه ای انجام می گیرد اما در برخی موارد می توان تغییراتی را در اجزای آن بدون نیاز به آموزشی خاص صورت داد.

پارتیشن اداری چیست

پارتیشن اداری چیست

پارتیشن اداری چیست ؟ | طرح پارتیشن اداری اولین بار توسط رابرت پروسیت، در شرکت هرمان میلر ارائه شد. در سال ۱۹۶۷ این طرح با نام اکشن آفیس ۲ معرفی شد. اگر چه پارتیشن به عنوان نمادی برای ساختار اداری شناخته می شود، علاوه بر آن، این بخش بندی به کارمندان درجه بالاتری از حریم خصوصی و شخصی در مقایسه با فضای کاری باز که در آن میز ها در ردیف های کنار هم چیده شده اند، می بخشد.

دیگر وجه متمایز پارتیشن بندی این می باشد که به کاربران گزینه های بسیاری برای سفارشی سازی ارائه می دهد که در دیگر مدل های مبلمان اداری امکان پذیر نمی باشد.

پارتیشن اداری این قابلیت را دارد که تمام دیوارهای اطراف کارمندان بالا رتبه را به سطوح کاری با کارایی بالا تبدیل کند. به این دلیل که تمامی این دیوارها دارای سوراخ و یا قلاب هایی برای نصب قفسه های کوچک، تابلو های اعلانات و دیگر وسائل مورد نیاز می باشد که پیش از این به صورت افقی روی میز قرار می گرفتند. همچنین به دلیل بهره گیری استاندارد های خاص برای اتصال این قلاب ها و لوازم جانبی، امکان تعبیه جاقلمی، قفسه مجله و … به آسانی وجود دارد.

علاوه بر این یک فضای پارتیشن را می توان بدون به کارگیری میز های پارتیشن و با ترکیب میز های ایستاده سنتی مانند میز های پدستال با مدل های خاصی از پارتیشن های آزاد ایستاده ساخت.

برای دفترهایی که در مساحت بالا از پارتیشن بندی استفاده می کنند از واژه “دریای پارتیشن” یا “مزرعه مکعب” استفاده می شود. اغلب در شرکت هایی با تکنولوژی بالا مزارع مکعب دیده می شوند که اکثر این دفاتر در صنعت بیمه و یا سایر زمینه های مرتبط با خدمات فعالیت می کنند.

سبک و جنس پارتیشن بندی به کارکرد شرکت، تعداد کارمندان، متراژ ساختمان و … بستگی دارد.

قیمت پارتیشن

برای استعلام قیمت پارتیشن  با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *