تفاوت پارتیشن های تک جداره و دو جداره

تفاوت پارتیشن های تک جداره و دو جداره

 

پارتیشن در دکوراسیون اداری به معنی تفکیک نمودن فضا در ابعاد مختلف به منظور ایجاد فضاهایی یا کاربری متفاوت است. پارتیشن در لغت به معنای تقسیم بندی و جدا کردن می باشد.

مزیت پارتیشن نسبت به دیوار آن است که علاوه بر نصب آسان و تقسیم بندی به اندازه مورد نیاز و با توجه به تعداد کارکنان، در نوع اجرا، پیکر بندی و رنگ بندی نیز دارای تنوع می باشد.

در طرح های ابتدایی پارتیشن، ستون هایی به کار گرفته می شد که بدون توجه به ارتفاع پارتیشن تا سقف امتداد پیدا می کردند تا وظیفه نگهداری پنل ها را بر عهده بگیرند. این ستون ها رد ظاهر پارتیشن تاثیری منفی داشتند از این رو در طرح های امروزی اتصال از کف و دیواره های کناری می باشد و دیگر ستونی تا سقف وجود ندارد.

 

پارتیشن ها به دو دسته کلی پارتیشن تک جداره و پارتیشن دو جداره تقسیم می شوند. در این دو دسته متریال و ساختار به کار رفته در پارتیشن یکسان است اما در کل تفاوت های بسیاری بین آن ها وجود دارد که در ادامه تفاوت پارتیشن های تک جداره و دو جداره را مورد بحث قرار می دهیم.

 

پارتیشن تک جداره

پارتیشن های تک جداره ظاهری ساده تر دارند و نسبت به پارتیشن های دو جداره دارای تنوع کمتری می باشند. معمولا در تک جداره استفاده از یراق آلات اضافی مانند پرده کرکره که نقشی کلیدی در مدل دو جداره دارند، مرسوم نمی باشد.

معمولا عرض پارتیشن در هر دو مدل ۱۰ سانتی متر و ارتفاع استاندارد ۲۱۰ سانتی متر می باشد. البته این ارتفاع قابل افزایش تا سقف محیط و کاهش تا اندازه دلخواه را می باشد.

در این مدل پارتیشن، اتصالات نمای خارجی دارند که این یکی از مزیت های آن محسوب می شود. اتصالات خارجی جابجایی و انتقال را به مراتب سریع تر و ساده تر می کنند از این رو برای قسمت هایی که به طور موقت در نظر گرفته شده اند گزینه بسیار مناسبی می باشد.

.

 

پارتیشن دو جداره

در این نوع پارتیشن بر خلاف مدل تک جداره، اتصالات بین پنل داخلی بوده و هیچ گونه نمای خارجی ندارند. پارتیشن های دو جداره دارای ضخامتی در حدود ۱۳٫۲ متر بوده و اغلب مجهز به عایق PVC می باشند. همچنین در بین جداره های شیشه ای پارتیشن های دو جداره می توان از پرده های کرکره ای با طرح هایی متنوع مانند لوگوی شرکت، به صورت سایه روشن استفاده نمود که زیبایی بسیاری به پارتیشن می دهند. پارتیشن های دو جداره به دلیل قابلیت عایق صوتی و یا حرارتی خود، نسبت به مدل تک جداره متقاضی بیشتری دارند.

یکی دیگر از عمده ترین تفاوت ها بین دو مدل دو جداره و تک جداره، هزینه مالی آن ها می باشد. پارتیشن های تک جداره علاوه بر اجرا و نصب سریع تر دارای قیمت کمتری می باشند که در شرایطی که هزینه از اولویت های تصمیم گیری است این مساله بسیار تاثیر گذار خواهد بود. می توان گفت پارتیشن های دو جداره به طور تقریبی دو برابر مدل تک جداره هزینه در بر دارند اما آنچه محصولات دو جداره را پر طرفدار تر می کند تنوع بیشتر، زیبایی و خاصیت عایق بودن آن ها می باشد.

قیمت پارتیشن

برای استعلام قیمت پارتیشن فریم لس با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *