انواع پارتیشن

انواع پارتیشن

پارتیشن ها را می توان از نظر متریال مورد استفاده قرار گرفته در ساخت آن ها به دسته های متفاوتی تقسیم کرد. انواع پارتیشن به عنوان مثال به شرح زیر میباشد:

پارتیشن با فریم آلومینیومی، پارتیشن تمام چوب و یا پارتیشن شیشه ای ، که هر سه مدل خود به دو دسته تک جداره و دو جداره نیز تقسیم می گردند.

در شاخه های بعدی این دسته بندی دوباره می توان به دسته های دیگری از پارتیشن ها رسید؛ به طور مثال در دسته پارتیشن های چوبی نیز همان متریال اصلی چوبی که به کار می رود می تواند به سه شاخه پارتیشن تمام چوبی، پارتیشن ام دی اف و یا پارتیشن با جنس نئوپان تقسیم گردد.

پارتیشن چوبی

در پارتیشن تمام چوب، جنس کابین ها از چوب است. در اصل هم اسکلت و هم پانل ها چوبی می باشند که نوع چوب استفاده شده بسته به نوع پارتیشن و سفارش افراد می تواند از چوب روس، گردو و یا راش باشد. این چوب ها در جنبه زیبایی پارتیشن ها نیز نقش به سزایی ایفا می کنند.

مدل بعدی پارتیشن های تمام ام دی اف می باشند که به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم می گردند. در پارتیشن های دو جداره قطر کابین نسبت به تک جداره بیشتر می باشد.  در نتیجه مقدار متریال استفاده شده در آن نسبت به تک جداره بیشتر است.

معمولا ضخامت پانل های ام دی اف مورد استفاده در پارتیشن ها ۱۶ میلی متر است که وقتی روی اسکلت پارتیشن نصب می گردند، قطر کابین نصب شده به ۱۰ الی ۱۳٫۲ سانتیمتر می رسد که مسلما در دو نوع تک جداره و دو جداره مقدار این قطر متغیر می باشد.

نوع دیگر پارتیشن چوبی، پارتیشن های ملامینه یا نئوپان هستند که مانند دسته پیشین در دو نوع تک جداره و دو جداره طراحی و نصب می گردند.

.

پارتیشن با فریم آلومینیومی

همانطور که پیش از این اشاره شد، شاخه دیگر این دسته بندی، پارتیشن  با فریم آلومینیومی می باشند. آلومینیومی که سال های گذشته در  ساخت پارتیشن ها مورد استفاده قرار می گرفت، آلومینیوم ۴ گوش یا ۸ پر نامیده می شد. این مدل با اتصالات پیچ آلن یا پیچ معمولی به یکدیگر وصل شده و رنگ آن نیز به صورت پودری و کوره ای بر روی آلومینیوم ها اجرا می گردید.

اما امروزه این روش منسوخ شده و از پارتیشن های اداری با فریم آنودایز استفاده می گردد که طرفداران بسیاری در صنعت ساختمانی پیدا کرده است. در این مدل لایه ای از اکسید فلز بر روی خود فلز تشکیل شده که منجر به مقاومت بیشتر آلومینیوم در مقابل ضربه، خوردگی، خط و خش می گردد. معمولا رنگ پارتیشن های آلومینیومی آنودایز پلاتینی یا کروم می باشد. همچنین شیشه های به کار رفته در این مدل از جنس سکوریت است که ضریب شکستی نزدیک به صفر دارد. این نوع شیشه در برخورد های عادی مقاومت بالایی از خود نشان داده و تنها در شرایط خاص، در صورت وارد کردن شی تیز و یا ضربه محکم به لبه های آن به قطعات ریز و غیر برنده تبدیل خواهد شد.

 

همچنین در نوعی از پارتیشن ها، شیشه به عنوان متریال اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مدل معمولا اسکلت اصلی پارتیشن از جنس آلومینیوم است و در بخش های دیگر آن با توجه به مکان مورد استفاده و سفارش مشتری از شیشه های متفاوتی استفاده می شود. در برخی طرح ها ممکن است دیواره دور تا دور کابین تماما از جنس شیشه باشد.

قیمت پارتیشن

برای استعلام قیمت پارتیشن فریم لس با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *